دکتر جواد جوهری به عنوان پدر اتاق تمیز در ایران ملقب شد

اتاق تمیز یک فضای محافظت شده در مقابل انواع آلودگی ها است، که محصولات و یا خدمات حساس به آلودگی در آن تولید و انجام می شوند که در صنایع داروسازی، پزشکی ( مانند اتاق های جراحی)، تولید مواد غذایی، میکروالکترونیک و مانند آن کاربرد دارد.

استانداردهای مختلفی تعریف شده اند که میزان آلودگی ها را در یک فضا می سنجند. ISO 14644 یکی از استانداردهای اتاق تمیز است. در این استاندارد تعداد ذرات کمتر از نیم میکرون در یک فوت مکعب اندازه گرفته می شود. برای آنکه مقیاسی برای ذرات نیم میکرون داشته باشید، باید گفت که ضخامت موی یک انسان معمولا بین ۷۵ تا ۱۰۰ میکرون است. با این حال برخی از صنایع و استانداردها، ذرات کمتر از نیم میکرون را مد نظر دارند.

برای طراحی اتاق تمیز، از طراحی های خاصی استفاده می کنند، مانند آنکه رنگ ویژه ای برای کف، دیوارها و پنجره ها استفاده می شود و یا جریان هوا  باید بیشتر از حد معمول باشد. با این حال ساخت، به تنهایی کافی نیست و باید از آن به درستی نگاهداری شود مثلا فیلترهای هوای موجود به موقع تعویض شود و یا استفاده کنندگان، آموزش های لازم را در این باره ببینند.

درباره دکتر جواد جوهری ملقب به پدر اتاق تمیز در ایران

دکتر جواد جوهری در دوازدهم خردادماه 1351 در روستای ایوق از توابع شهرستان سراب (استان آذربایجان شرقی) در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و از دوران کودکی علاقۀ وافری به رشتۀ مدیریت و فعالیت های فنی داشت. وی لحظات شیرین زندگی خود را در کنار خانواده سپری کرد. عشق و علاقۀ پدر و فرزند باعث گردیده بود که بیشتر اوقات، حتی بازی های کودکانه را نیز در کنار یکدیگر بگذرانند. صداقت و مهربانی پدر با مردم و اعتمادی که مردم به ایشان داشتند مورد توجه  و کنجکاوی جواد قرار گرفته بود. وی از همان دوران کودکی بوسه بر دستان پدر و پای مادر زده و اکنون که در سن 46 سالگی قراردارد پابوس مادر است و بوسه بر سنگ قبر پدر می زند.

قطعه شعری که وی برای سنگ پدرش انتخاب کرده جز حرف دلش نیست

بی تو اشک و غم و حسرت همه مهمان منند

 دکتر جواد جوهری پس از سال ها زحمت و خدمت بی دریغ در صنعت و تولید، به اعتبار و شهرت خوبی نائل گردیده است. ایشان پس از 30 سال سابقه کار در رشته های مختلف، در سال 1381 با عدم توجه به شعارهای منفی رایج در بین گروهی از مردم اقدام به ثبت و تأسیس شرکت تهویه آذر نسیم نمود. توکل و پشتکار مدیر عامل  این شرکت توأم با تجربه و هدف خدمت  و اشتغال، ایشان را در کوتاه ترین مدت به موفقیت نزدیک کرد.

وی از همان ابتدای تأسیس شرکت حتی در روزهای نخست که یک نفر پرسنل بیشتر نداشت، به نظم و قانون،کیفیت و همچنین برای رضایت مشتری اهمیت زیادی قائل بود؛ که این ها همگی بخشی از نصیحت های پدر بودند. طوفان های ناشی از کسب و کار، آن هم با سرمایۀ اندک و سال های مملو از بحران های اقتصادی، فشارهای زیادی را به ایشان وارد کرد؛ اما با استقامت و مقاومت، مشکلات را با مشکل مواجه کرد و با سربلندی از گذرگاه های دشوار عبور کرد. 

  آموزش و آموختن در کنار اشتغال زایی  و تولید ملی از اهداف اصلی وی بوده است. به همین دلیل در کنار تولید و کارآفرینی موفق به اخذ مدارک MBA و DBAوCRM  شده است. ایشان با وجود داشتن تجربه کافی در امر مدیریت و صنعت در اکثر سمینارهای آموزشی و مدیریتی شرکت می نمود و از محضر اساتید بزرگ جهانی چون بریان تریسی و دیوید توماس، مایک اگیلیوی،  دکترمحسن رضائی و پرفسورسندرو فورت بهره مند شده است.

ایشان پژوهش های زیادی برای به سود رسیدن تولید جهت افزایش اشتغال زایی، ارتقاء سطح کیفیت محصول و کاهش طول درمان و کاهش مصرف آب داشته و ثمرۀ پژوهش های ایشان در راستای علاقۀ وی به آموزش و آموختن، منجر به برگزاری سمینارهای تخصصی پیرامون موضوع اتاق تمیز برای اولین بار در کشور شد.

وی تاکنون در هشت استان بزرگ و دانش دوست کشور اقدام به برگزاری چهاردهمین سمینار تخصصی برای پزشکان، کارآفرینان، مهندسین و مدیران نموده است. به همین جهت به عنوان پدر اتاق تمیز در کشور لقب یافت.

استان های دیگر کشور عزیزمان نیز درخواست هایی مبنی بر برگزاری این سمینارهای مهم و حیاتی ارسال کرده اند که در آستانۀ اجرا قرار دارند.

دکتر جواد جوهری در سال 1396 برای خدمت بیشتر به میهن عزیز موفق به تأسیس شرکت ساویس صنعت آسیا گردید و به عنوان رئیس هئیت مدیره در راستای بهینه سازی سیستم های سرمایش و گرمایش، راه اندازی خطوط تولید، مشاور - طراح و مجری اتاق های تمیز و مدرس مشاور وسخنران در کسب و کار  در قالب کلینیک فوق تخصصی ساختمان وارد عرصه شد. تعبیر وی از اتاق تمیز، همان راز پنهان موفقیت است که به طور بجا و منطقی عنوان این اثر را به همان تعبیر نام گذاری کرده است:

راز پنهان موفقیت

نگاهی به عملکرد اتاق های تمیز در کسب و کار

ایشان در کنار وظیفۀ خطیر خود و با وجود مشغلۀ زیاد کاری اعم از آموزش، مشاوره و سخنرانی در سمینارهای تخصصی و کارآفرینی ، در راستای دفاع از حریم میهن اسلامی ایران در دفاع حرمین شریفین به جبهه های جنگ علیه کفار و تکفیری ها  عازم  شد و با مال و جان خود عشق ورزی به میهن اسلامی ایران را نشان دادکشور سوریه عزیمت کرد. ایشان بزرگترین سرمایۀ خود را اعتماد مردم و رضایت آنها می داند و معتقد است که هیچ کاری همسنگ اشتغال زایی و پرداخت حقوق ماهانۀ کارکنان زحمت کش و میهن دوستی لذت بخش  نیست.

سیستم های سرمایش و گرمایش تعبیه شده در گنبد آسمانی برج میلاد تهران، مجتمع تجارت جهانی فردوسی، حرم حضرت امام (ره)، حرم حضرت معصومه(س) و شماری از دانشگاه ها، بانک ها، بیمارستان ها، داروسازی ها و کارخانجات تولیدی کوچک و بزرگ دولتی و خصوصی، ورزشگاه ها و بسیاری از پروژه های اداری و مسکونی و ... بخشی از خدمات علمی و فنی این مرد سخت کوش بوده است.

دریافت تندیس نشان لیاقت مدیریت، اخلاق حرفه ای، تندیس رضایت مشتری و انتخاب فن کوئل دکوراتیو آذر نسیم به عنوان محصول برتر کشور که طراحی منحصر به فرد ایشان می باشد، جزء افتخارات و موفقیت های وی می باشد.

                     بی رنج زین پیاله کسی می نمی خورد                  بی دود زین تنور به کس نان نمی دهند

                   تیمار کار خویش تو خود خور که دیگران                 هرگز برای جرم تو تاوان نمی دهند

دکتر جواد جوهری علاوه بر فعالّیت در زمینۀ تولید و سخنرانی و تدریس در سمینارهای تخصصی اتاق های تمیز به عنوان مشاور در راه اندازی خطوط تولید و برند سازی در خدمت تولید ملی می باشد.

با دایر کردن دفتر کار در کشور سوریه، در تلاش هستیم تا سرمایه گذاران متقاضی همکاری در بازسازی این کشور را در رشته های مختلف به گونه ای هدایت کنیم که در راستای کارآفرینی و حمایت فرا مرزی از کالاهای ایرانی، به استحکام حلقۀ اقتصادی دو کشور ایران و سوریه نموده و به کسب وکار و کارآفرینی رونق بخشیم .